גישת המזון הנא/ מיכל נישטיין להט

נוסעים לטיול בצפון או לצימר בגליל וכבר מזמן חשבתם שאתם צריכים לשנות משהו בתזונה שלכם? הנה המלצה על ביקור במקום מעט שונה, מרענן ובהחלט מעשיר שיאפשר לכם להציץ לתוך עולם תזונתי שונה מזה שאתם מכירים.
מרחק נסיעה קצר מהכנרת יושב לו מצפה על הר, מצפה אלומות. פרט לנוף המדהים הנשקף מהמצפה הוקמה במקום חוות בריאות בה לומדים על אורח תזונתי מעט אחר מזה המוכר לרובנו. בחוות אלומות נוהגים על פי גישת ה- raw food (אוכל נא).
זוהי פילוספית ריפוי שהונהגה בראשיתה על ידי ד"ר אן ויגמור. שכיום התיאוריה שלה מוכרה גם בשם "התחדשות".
הנחת היסוד העומדת בבסיס הפילוסופיה הזו היא כי מזון מבושל הוא מזון מת. כלומר, כל מזון שחומם מעל לטמפרטורה של 48 מעלות,  איבד מערכיו התזונתיים. כאשר מזון הוא טרי ואינו מבושל, הוא מכיל בתוכו אנזימים שונים העוזרים בתהליכים שונים בגוף ובמיוחד בעיכול המזון ופינוי הפסולת שהצטברה בתאי הגוף. לגוף יש כמות אנרגיה מוגבלת. ככל שהגוף משקיע יותר אנרגיה בעיכול המזון ופירוקו לא נשארת אנרגיה לפינוי הפסולת. הפסולת נערמת (קצת כמו מערכת ניקוי הזבל..) ואין מי שיפנה אותה. וכידוע, עודף זבל הוא לא דבר היגייני במיוחד…
האנזימים שאמורים הן לקדם את פירוק המזון והן לקדם את תהליך הניקוי של הפסולת נהרסים בחום הגבוה מזה שהוזכר ומבנה המזון משתנה. המינרלים אומנם אינם נהרסים אך הם כבר אינם זמינים לגופנו, הויטמינים נהרסו לגמרי והשומנים מתחמצנים והופכים לשומנים שאינם מומלצים לנו. בעקבות כך פילוספית בריאות זו מתגאה בכך כי יש ביכולתה לרפא מחלות כרוניות רבות כגון סכרת, לחץ דם ועוד בעזרת מזון טרי או נא המכיל את אותם אנזימי עיכול.
בפילוספית בריאות זו ישנם זרמים רבים לגבי מידת ההחמרה בבחירת המזונות. יש שיקפידו על מזון נא בלבד ללא כל מזון מעולם מהחי ויש שיאפשרו לעצמם לכלול בתפריט מזונות כמו דבש, יוגורט. ויש כאלו שאף יאפשרו לעצמם ביצים, בשר ודגים נאים. אלו המשתייכים לזרם האחרון טוענים כי זו הייתה תזונת אבותינו והתזונה הנפוצה לכל אורך האנושות- ליקוט מזון ומעט ציד, שלאחריו נאכל ללא בישול.
יש המקפידים גם על הפרדת מזונות. גישה זו טוענת כי כל מזון זקוק לסוג אחר של אנזמים בכדי להתעכל בצורה הטובה ביותר. לכן, על מנת לא להכביד על תהליך העיכול יש להפריד בין פחמימות לחלבונים בארוחה. בנוסף, יש להינמע מפירות עם האוכל או כקינוח אחרי האוכל. פירות יש לאכול על קיבה ריקה חצי שעה לפני הארוחה.
דרכי הכנת האוכל על פי פילוסלפיה זו כוללים: אידוי, הנבטה, טחינה, קציצת ירקות, ייבוש מזון, השרייה ועוד. במחשבה ראשונה אנו עלולים לטעות ולחשוב כי הראופודיסטיים (אלו האוכלים מזון נא) אוכלים כל היום סלט או ירקות חתוכים. אך לנו לטעות. המגוון של המזונות בהם משתמשים הוא עצום וכולל את כל סוגי הפירות והירקות, קטניות מונבטות, חיטה מונבטת, אגוזים, זרעים, חלב קוקס, אצות, נבטים, פירות יבשים (אורגניים כמובן..), קרקרים שיובשו, חלב שקדים, מיצי פירות וירקות, קציצות ירקות, קינוחי בריאות ועוד ועוד..
הזכרנו כבר את חשיבות הניקוי של הגוף. ושוב הכוונה היא לא לניקוי כל הפתחים שלנו באופן סדיר וקפדני אלא לניקוי רעלים מן המערכות השונות בגוף (לקריאה עוד על ניקוי רעלים). על מנת להביא את הגוף לתקפוד תקין ולשמור על בריאותו יש לנקז מהגוף את כל הרעלים שנצטברו עקב אופן החיים המודרני וכמובן, עקב התזונה המודרנית שאינה כוללת אנזימים שונים המקדמים את התהליך.
אחת הדרכים הכי יעילות לקדם תהליך ניקוי הוא על ידי "עשב חיטה". למי שעוד לא מכיר מדובר בסוג של עשב עם טעם של דשא וריח של דשא אבל עם כמויות אדירות של רכיבי מזון שונים. מייחסים לעשב חיטה יכולות ריפוי אדירות למגוון רחב של מחלות מהקטנות ביותר עד למחלת הסרטן, ובעיקר למחלות הנובעות מחסרים תזונתיים או מעודף רעלים בגוף.

אז איך מתחילים?

נשמע מעניין? מסקרן אותכם? הצית בך ניצוץ של רצון לשנות משהו? אפשר להתחיל בקטן ופשוט להגדיל את כמות המזון הטרי שאתם אוכלים על חשבון המזון המבושל. לא חייבים להפוך לפריקים של מזון נא. אפשר להוסיף סלט או ירקות חתוכים לכל ארוחה. לחילופין אפשר להחליף את ארוחת הערב בסלט גדול ועשיר או מספר סלטים. את ארוחת הבוקר אפשר להחליף בפירות חתוכים. את הנישנושים במהלך היום אפשר להחליף באגוזים, זרעים ופירות יבשים ויש עוד אינספור רעיונות כיד הדימיון. וכמובן, אפשר להתחיל בביקור באתר האינטרט של אלומות או במצפה הקסום של חוות אלומות שבגליל..

בחזרה למאמרים