תרגול ההאתה יוגה נועד לחזק את גופו הפיזי של התלמיד או המתרגל בכדי לאפשר התפתחות רוחנית. בעבר, תרגול היוגה הועבר במסגרת של תלמיד ומורה ולכן השיעור הותאם לרמתו הפיזית והרוחנית של התלמיד. כיום במערב, תרגול היוגה מועבר במסגרת שונה, בשיעורים רבי משתתפים. עובדה זו לא מאפשרת לשיעור להיות מותאם למצבו הפיזי של התלמיד. מתוך מקום זה פותחה היוגה הטיפולית. זוהי נישה בעולם היוגה בה התרגול מותאם אישית לאדם, למצבו הבריאותי ולרמת התפתחותו הרוחנית.

יוגה ותזונה קלינית טבעית אלו שתי דרכים שונות המשלימות זו את זו ליצירת בריאות פיזית ומנטלית על ידי ניקוי וחיזוק הגוף. מטרת שני התחומים הוא לאפשר צמיחה והתפתחות ברמות העמוקות של ההוויה שלנו. לכן, משני עולמות אלו צמח שילוב בניהם שיצר תחום טיפולי של יוגה טיפולית בשילוב תזונה. הטיפולים מועברים בצורה פרטנית או במסגרות קטנות כשהמשתתפים הם בעלי בעיה בריאותית משותפת או דומה.
בטיפולים אני משלבת ידע מעולם היוגה וידע מעולם התזונה בכדי לגעת בכמה שיותר רבדים ולאפשר לגוף להתחזק והשתקם.
הטיפולים בנויים מאסנות (תנוחות יוגה), פראנה-יאמה (טכניקות נשימה), מדיטציה, דמיון מודרך, צמחי מרפא, המלצות תזונתיות ותמיכה לכל אורך הדרך.  כל אלו מאפשרים שינוי תזונתי- בריאותי- תודעתי המשמש גם כרפואה מונעת וגם כרפואה משלימה.
כרפואה טבעית הטיפול נוגע בבעיות פיזיות הנובעות מאורך חיינו הלקוי, מתזונה לא נבונה, סטרס כרוני ומכבד גדוש ברעלים. בעיות כגון: מחלות עור, יתר לחץ דם, בעיות במערכת העיכול, בעיות מפרקים, השמנה, בעיות שינה, כאבי ראש/ מיגרנות, סרטן, כאבי גב ועוד.
תרגול היוגה, משפר את איכות השינה, מחזק את המערכת האנדוקרינית, מטפל בפתולוגיות במערכת העיכול, מחלות במערכת הנשימה, סטרס כרוני, יתר לחץ דם ועוד.

בנוסף, תרגול מתמיד של יוגה נוגע ברבדים עמוקים של הנפש ומקדם תהליך של עירור המודעות הן כלפי עצמנו, הן כלפי הסביבה והן כלפי המזון שאנו צורכים.
אנו חיים בעולם מזוהם, עם אוויר מזוהם לנשימה, מים מלוכלכים, מזון מעובד, רווי בכימיקלים, סוכרים והורמונים. אנו חיים חיים רווי סטרס, לא קשובים לעצמנו ולסביבה. עובדים יותר מדי, אוכלים יותר מדי ומהר מדי, יושבים יותר מדי ונחים פחות מדי. על מנת להיות בריאים תודעתית וגופנית עלינו לעשות שינוי באורך החיים. שינוי זה מאפשר לנו כבני אדם לנשום טוב יותר, להיות ערניים וחיוניים, להרגיש טוב יותר כלפי עצמנו וכלפי גופנו.

למאמר של מיכל בנוגע ליוגה טיפולית שפורסם באתר 'בזמן רגיעה'.